En Ucuz Nerede? En Ucuz Nerede?: Zirkonyum Diş Hakkında Bilmedikleriniz, En ucuz ürünler, en ucuz eşyalar, en ucuz elektronik cihazlar

Bu Blogda Ara

Zirkonyum Diş Hakkında Bilmedikleriniz

Zirkonyum Diş Hakkında Bilmedikleriniz Neler?


On sekizinci yüz yılda yani bin yedi yüzlü yıllarda keşfedilen bir element olan zirkon, o günlerden bugünlere sadece kuyumculuk alanında kullanılan bir madde olarak biliniyor.

Ancak ilerleyen teknoloji ve değişik alanlarda kullanma deneyimleri bu madenin tıp alanında da kullanılabileceğinizi bizlere ispatladı. Bugün tıbbın değişik alanlarında kullanılan bu madde günümüzde ise zirkonyum diş özelliğinden yararlanılarak dental tedavilerinde ayrılmaz bir parçası olarak hastalara tavsiye ediliyor.

Pekala, zirkonyum diş hakkında bilmedikleriniz neler, isterseniz bu konuya biraz daha derinlemesine dalarak anlatmakta fayda bulunuyor. Bize gelen soruların genelinde neden zirkon deniliyor, oysa bu sorunun cevabı oldukça basit,çünkü bu element, insan bedeninin reaksiyon göstermediği ve dışarıya atmadığı bir niteliğe sahip. Bugüne kadar denenmiş pek çok madenin insanlar için alerji vakaları başta olmak üzere çeşitli sebeplere bağlı olarak kullanma riski taşıdığının görüldüğünü söyleyebiliriz, ancak zirkon için aynı tehdidin olmadığını da açıkça belirtmek gerekiyor.

İkinci olarak ışık geçirgenliği özelliğini dişlere kazandıran bu madde dişlerin daha beyaz görünmesinde etkinliğini de gösteriyor. Sağlamlığı ise metal destekli olmasının yanı sıra kaplamalarda diğer tedavilerde olmayacak kadar bir dayanıklık sergilemesinden kaynaklanıyor. Bu da zirkonyum tedavisi için hastalar nezdinde biçilmiş bir kaftan oluyor. Hem uzun ömürlü hem estetik duygusu hem de ekonomik olarak diğerlerinden daha ucuza gerçekleşebiliyor.

Tedaviyi nerede yaptıracağınız da önemli bir ayrıntı olarak karşımıza çıkıyor. Bugün pek çok hastane, klinik, poliklinik ve diş hekimi bu çalışmayı yapıyor. Ancak şöyle bir durum var; bir gün kontrol için gitmeniz durumunda karşınızda aynı hizmeti görebileceğinize emin misiniz? Yani hastane ve klinik hizmetleri sürekli olarak aynı adresinde bulunabilir ancak burada diğer tedavi yapanları kötülemek değildir amaç ama gerekli olduğu durumda hizmet sürekliliğini yılarca aynı adresinde gerçekleştiren kaç tane sağlık merkezi vardır acaba? Bu küçük ama önemli bir ayrıntıdır, ilk tedaviyi nerede yaptırdıysanız yıllar sonra da aynı yerde kontrollerinizi yaptırmanız veya acil durumlarda kendinize bir muhatap bulmanız önemlidir. Bu sağlık gibi çok önemi gerektiren bir unsur için en doğru adımdır.

Genel sağlığı koruma veya kazanma dünya genelinde olduğu gibi ülkemizde de oldukça ciddiye alınmaya başlandı. Obezite ile mücadele dünyanın en çok ilgilendiği sağlık problemi olarak ortaya çıkarken, ağız ve diş sağlığı konusunda ise hem dünyanın gelişmiş ülkelerine nazaran hem de Avrupa ülkelerine göre biraz daha geriden giden ülkemizde de son yıllarda özellikle geçtiğimiz yıl yüzde on ikilik bir artışın yaşanması sevindirici bir haber oldu.

Bu gelişmenin diş ve ağız sağlığında gelecek kuşaklarında geçmiş yıllara göre çok daha bilinçli hareket ettiğini kabul etmek gerekiyor. Teknik alt yapının zengin olması ve bu konuda araştırma yapabilme olanakları ve sağlık hakkında görsel ve yazılı medyada yapılan yayınların etkisinin olduğu da bir gerçek.

İstanbul diş doktoru yirmi yıla varan geçmişi ile aynı adresinde çalışmalarını devam ettirdiği gibi bugün İstanbul'da başka yerlerde de merkez sağlık kuruluşu dışında hizmetlerini devam ettiriyor. Hastanenin hizmetlerinden yararlanmak için  sayfasına bakmanız yeterlidir.