En Ucuz Nerede? En Ucuz Nerede?: Konu İmplant Diş, En ucuz ürünler, en ucuz eşyalar, en ucuz elektronik cihazlar

Bu Blogda Ara

Konu İmplant Diş

Diş Eksiğinde İmplant Diş


Ülkemizde artık dünyanın gelişmiş ülkelerindeki uygulamaların diş ve ağız sağlığı önceliğine bakıldığında birebir uygulandığını görebiliyoruz. Gerek ani müdahaleler açısından olsun gerekse uzun dönem tedavi yöntemleri bakımından olsun herhangi bir uygulamada eksikliğin olmadığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Hatta implant diş tedavisi gibi yöntemlerin bazı Avrupa ülkelerine göre daha ekonomik fiyatlar içermesi nedeniyle oralardan da hasta kabulü aldığımızı da belirtmek gerekiyor.

Halk içinde vidalı diş veya diş ekme olarak tanınan bu yöntem yapay diş kökü çalışması olup eksik dişlerin yerine son derece doğal ve aynı zamanda sağlamlığın gerçekleşmesine olanak sağlayan bir çalışmadır. Bu çalışmanın ömrünün otuz yıl olmasının dışında doğru bakım ve temizlik ilkelerinin uygulamasının sürekli olması durumunda ise ömür boyu kullanıma açık olduğunu da rahatlıkla söyleyebiliriz.

Tedavide öncelikle çene kemiği yapısı önem taşıyor. Uzmanların yaptığı açıklamaya bakılacak olursa, hangi sebepten oluırsa olsun diş kaybı durumundan en geç üç ay sonrasına kadar geçen sürede yapay diş kökü uygulaması yaptırmak gerekiyor. Bu sürenin aşılması ise zaman içinde dişlerin arasının açılmasına ve diğer dişlerin baskısı sonucu dişlerin çarpıklaşmasına neden olabiliyor. Bu durum dişlerin görüntüsünün bozulmasına zemin hazırladığı gibi temizliğinin de zorlaşmasına neden oluyor. Ayrıca konuşma becerisinde de kısmi aksaklıkların yaşandığı da görülürken ilerleyen dönemlerde bu sıkıntılardan kurtulmak için ortodonti tedaviye de ihtiyaç duyuluyor. Ortodonti tedavi ise hem süre hem de maliyet olarak artış gösterirken hastanın zamanını ve bütçesini zorlayabiliyor.

Kalite farklılığı olan bu malzemelerin tercihinde doktor önerisi oldukça önem taşıyor. Bugün dünya genelinde yüz elliden fazla implant diş markası bulunuyor ve bu malzemenin seçimi de maliyeti artış veya azalma göstermesine neden oluyor. Tedavinin kendisi kadar kullanılan malzeme de kaliteli bir çalışmanın imzası olabiliyor.

Tedavi hakkında daha fazla değerlendirmeyi sayfasından sağlayabilirsiniz.