En Ucuz Nerede? En Ucuz Nerede?: Diş Teli Ne Zaman Yaptırılmalı, En ucuz ürünler, en ucuz eşyalar, en ucuz elektronik cihazlar

Bu Blogda Ara

Diş Teli Ne Zaman Yaptırılmalı

Diş Teli Bakımı


Düzgün ve şekilli dişlere sahip olmak için mutlak bir şekilde ortodonti tedavisinden yararlanmak gerekiyor. Ancak bu tedavinin hemen öyle kısa sürede sonuç vermesi gibi bir durumu bulunmuyor, bununla birlikte uzun sürede sonuç alabileceğiniz bu tedavi süresince ise doğru bakım gerçekleştirmek ilk öncelik oluyor. Ortodonti tedavisinin temelinde ise söz konusu dişlerin çoğunluğunu kaplayan bir sorun bulunuyorsa tek çözüm diş teli uygulaması ile sonuca doğru adım atmaktır.

Bu uygulama çocuklarda ancak yedi yaşında uygulanmaya başlanırken diğer yaş grupları için herhangi bir sınırlama yoktur. Bununla birlikte tedaviden olumlu sonuç almak için yalnızca doktor ilgisi yeterli değildir, hastanın da dikkat etmesi gereken durumlar bulunuyor. Bunları en başında ise tellere zarar verecek davranışlardan uzak kalmak geliyor. 

Sert ve katı gıdalardan uzak durmak, şekerli veya asitli içecek ya da besinleri yememek, doğru diş fırçası seçiminde bulunmak ve bunlara ek olarak dişleri zamanında ve dikkatli bir şekilde fırçalamak geliyor.

Yumuşak diş fırçası seçimi, diş macunu alırken florid içermeyenin olması ve fırçalama yaparken yumuşak darbelerle temizliğin gerçekleşmesinin yanı sıra günde ana öğünlerden hemen sonra olmak kaydıyla dişlerin bakımı da gerekiyor.

Dişlere yapışacak ve çürümeye ya da tartar oluşumuna sebep verecek şekerli gıdalardan ise tedavi süresi boyunca uzak durmak gerekiyor.

Tedavinin nasıl yapıldığını merak ediyorsanız adresinden ayrıntı alabilirsiniz.