En Ucuz Nerede? En Ucuz Nerede?: Diş Teli Hangi Durumlarda Takılır, En ucuz ürünler, en ucuz eşyalar, en ucuz elektronik cihazlar

Bu Blogda Ara

Diş Teli Hangi Durumlarda Takılır

Diş Teli Niçin Takılıyor


Hemen herkes dişlerin çarpıklığının giderilmesi için diyebilir. Zaten bu yeterli bir cevaptır, ancak teknolojik olarak gelinen noktadan bir bakış yapmak da gerekiyor. Günümüzde diş teli ortodonti tedavisinin olmazsa olmazı durumunda. Geçmişe dönük baktığımızda bu tedavinin hem süre olarak yıllarca devam ettiğini hem de tellerin yapısı nedeniyle pek çok kişinin kullanmaktan çekindiğini söyleyebiliriz. Peki dünden bugüne ne değişti, yazımızın devamında yaşanan gelişmeleri okuyabilirsiniz.

Öncelikle diş telleri çocuklar için bir sorun oluşturuyordu, kimi çocuk takmaktan imtina ediyor, arkadaşları arasında alay konusu olmaktan sıkıntı duyuyordu ve çocuklar bu konuda haksız da değildi. Günümüzde ise renkli teller ile bu sorun aşılmış görünüyor. Artık çocuklar için bir cazibe olduğu gibi aynı zamanda bir eğlence anlayışını da temsil ediyor.

Aynı durum yetişkinler için de geçerli. İstatistiklere baktığımızda bu tedaviyi en az yaptıran yaş grubunun yetişkinler özellikle otuz yaş üstü olduğunu hemen görebiliyoruz. Peki ne değişti de geçtiğimiz yıl ile birlikte yetişkinlerde bu rakamsal artış yaşandı.Hemen belirtelim. Lingual dental tedavi ile hem sürede kısalma yaşandı hem de şeffaf diş tellerinin devreye girmesi ile ancak yakından bakıldığında fark edilen teller sayesinde tedavi kendini kabul ettirdi. 

Geçmiş senelerde tedavinin yıllarca sürdüğünü yazımızın başında belirtmiştik, bugün ise ortalama olarak lazer destekli tedavi ile birlikte bu süre bir yılı biraz aşan bir periyoda tekamül ediyor. Yani hem süre olarak yarı yarıya bir kazanım sağlanıyor hem de eski diş tellerinin çirkin görüntüsünden kurtulunmuş oluyor. Bu da yetişkinlerde bu yeni tedaviye olan güveni artırıyor.

Diş teli aslına bakılacak olursa yapısı bozulmuş dişlerin onarılmasında değil aynı zamanda çene kemiğinin de dişlerle uyum sağlamasında da oldukça etkin bir rol üstleniyor. Pekala bu tedaviye gereksinim duyulması hangi aşamalardan sonra meydana çıkıyor,dilerseniz bunu da kısaca hemen anlatalım.

Kişi yaşadığı diş kaybından sonra ihtimalle yapay diş kökü tedavisi yaptırmıyor. Bu da zaman içinde dişlerin arasının açılmasına,çene kemiğinin zayıflamasına ve dişlerin yapısal dengeden uzaklaşmasına zemin hazırlıyor. Belirli bir süre sonra ise dişler çarpık bir yapıya dönüşüyor. İster istemez yapılan temizlik ve bakımlarda beklenilen etkiyi göstermiyor ve dişler sanki hiç bakım yapılmamış gibi bir görünüm kazanıyor.

Tabi durumdan rahatsızlığı gün geçtikçe artmaya başlayan hasta da soluğu doktorda alarak buna bir çare bulmaya çalışıyor. İşte bu noktada ortodonti tedavisi imdada yetişiyor.

Tedaviyi İstanbul şehrinde yaptırmak isteyenler için bu konuda ihtisas sahibi olan İstanbul Diş Doktoru kliniğini tavsiye edebiliriz. Yirmi yıllık sağlık merkezi geçmişi ile sektörde lider konumda bir yapılanma yaşayan klinik aynı zamanda ekonomik ve ucuz fiyatları ile de hastaların yanında bulunuyor.

Tedavi hakkında daha fazla bilgi istiyorsanız kliniğin sayfasından yardım alabilirsiniz.