En Ucuz Nerede? En Ucuz Nerede?: Zirkonyum Diş Kullanmanın Avantajları, En ucuz ürünler, en ucuz eşyalar, en ucuz elektronik cihazlar

Bu Blogda Ara

Zirkonyum Diş Kullanmanın Avantajları

Zirkonyum Diş Kullanmanın Avantajları

     Standart kaplamaların en üst seviyesi olarak zirkonyum kaplama teknolojisini beyan etmemiz yanlış olmaz. Bu teknolojinin eşsiz ürünü, hem ağız sağlığınızı koruyor hem de size estetik bir görünüş kazandırıyor. Peki, son zamanlarda en çok tercih edilen zirkonyum plaklarının genel avantajları nelerdir?

     Öncelikli olarak, zirkon metali reaksiyon eğilimi olmayan bir metaldir. Doğada daima saf halde bulunur çünkü diğer elementler ya da bileşikler ile tepkime vermez. Bu da, ağzınızda herhangi bir alerjik reaksiyona sebep olmayacak demektir. Tamamen doku dostu olan zirkonyum metali, aynı zamanda diş eti sağlığı açısından da oldukça faydalıdır. Standart diş eti kanamaları gibi sağlık problemleri olan pek çok hasta, zirkonyum kaplama sonrası bu sorunlarının sona erdiğini dile getirmiştir.


     Zirkonyum dişin bir diğer avantajı da, üzerinde bakteri gibi enfeksiyona sebep olabilecek canlıların barınamamasıdır. Zirkon metali, bu yönüyle, ağız kokusuna sebep olan bakteri, mantar gibi canlıları, ağızdan uzak tutarak, ağız kokusunun da önüne geçip, ağız sağlığına fayda sağlamaktadır.
    Son derece izolasyon özelliği yüksek bir metal olan zirkonyum. Kaplandığı dişin, aşırı sıcak ve soğuk içecek ve yiyeceklerden etkilenmesini de engellemektedir. Dişi dış etkilere karşı tamamen yalıtıp, koruma sağlamaktadır. Ayrıca ışığı kıran yapısı, doğal diş minesi görünüşüne sahip olmasına katkı sağlamaktadır.

    Zirkonyum kaplamalar, uzun ömürlü ve bakımları kolay yapılan kaplamalardır. Diş fırçalamaktan başka bir bakım yapmanıza gerek kalmadan uzun yıllar sağlıklı bir şekilde ağzınızda taşıyabilirsiniz. Ayrıca beyazlık seviyeleri de ayarlanabilen bu kaplamalar sayesinde, tamamen doğal görünüşe sahip bembeyaz dişlere sahip olacaksınız. Zirkonyum teknolojisinin tek olumsuz yanı ise, öyle sanıyoruz ki, fiyatı. Emsal kaplamalarına göre kısmen daha pahalı olan zirkonyum, hakkında söyleyebileceğimiz son söz, vereceğiniz her kuruşu sonuna kadar hak ettiğidir.

Ünlülerin dişi olarak medyadan da sıkça takip ettiğimiz kaplama hakkında ayrıntılar sayfasında yer alıyor.