En Ucuz Nerede? En Ucuz Nerede?: LAMİNE DİŞ KİMLERE UYGULANIR?, En ucuz ürünler, en ucuz eşyalar, en ucuz elektronik cihazlar

Bu Blogda Ara

LAMİNE DİŞ KİMLERE UYGULANIR?

LAMİNE DİŞ KİMLERE UYGULANIR?


Gerekli bakımların yapılmaması ya da kalıtsal nedenlerden dolayı dişlerde aşınmalar oluşur. Bu aşınmaların dışında dişlerde çapraşıklık ve bazı renk bozuklukları meydana gelmektedir. Ortaya çıkan bu sorunlar hastanın hem görünüşünü hemde psikolojisini olumsuz yönde etkilemektedir. Eğer dişlerinizde bunun gibi sorunlar varsa zaman kaybetmeden bir diş hekimine başvurmalısınız. Doktorunuza yaptığınız başvuru sonrasında, hekiminiz size bazı tedavi yöntemlerinden bahsedecektir.

Bunlardan birisi de lamine diş tedavisidir. Peki bu tedavi hangi şikayetlerde kullanılmaktadır ? Eğer hasta dişlerinin mevcut görüntüsünden ve formundan memnun değilse, dişlerinin ön bölgelerinde oluşmaya başlayan renkleşmelerde ve bu renkleşmelerin tedavisi için yapılan beyazlatma operasyonlarından sonuç alınamadıysa, dişlerde çapraşık ve boşluklar meydana geldiyse, dişlerde kırık ya da çatlaklar varsa bu tedavi yöntemiyle çözüm bulunabilmektedir. Göreceğiniz üzere hastaların çoğu şikayetleri bu tedavi yöntemiyle ortadan kaldırılabilmektedir. Bu tedavi yöntemi yaklaşık olarak 3 – 4 haftalık bir sürede tamamlanmaktadır. Tedavi uygulandıktan sonra hastanın dişlerinin bakımına oldukça özen göstermesi gerekmektedir. Çünkü yapılacak tedavi dişlerin üst kısmının aşındırılıp, üst kısmına yapıştırılan porselen parçalarla yapılmaktadır.

Yani bu işlem sürekli tekrarlanabilecek nitelikte değildir. Bu tedavinin bir yan etkisi yoktur. Ancak diş gelişimlerini tamamlamamış bireylerde uygulama için bir süre beklenilecektir. Ayrıca tırnak yeme gibi kötü alışkanlığı olan bireylerde, kötü alışkanlıktan vazgeçilmediği sürece tedavi yapılmayacaktır. Kısa sürede etkili çözümler alacağınız bu tedavi boyunca doktorunuzun size verdiği tüm tavsiyeleri eksiksiz olarak yerine getirmelisiniz. Yeni dişlerinizi de en iyi şekilde korumalısınız. Çünkü büyük emekler sonucu sorunlarınız ortadan kaldırılıyor ve tekrar yaşamamak sizin elinizde. Tedavinin gidişatını etkileyen en önemli faktörlerden birisi de doktorunuzun becerisidir. Ayrıca lamine diş fiyatları önemli bir ayrıntıdır ve bu konuda araştırma yapılması gerekir.

Çünkü tedavi ince bir işçilik gerektirmektedir. Bu yüzden tedaviyi yaptıracağınız doktorunuzun tecrübeli olması çok önemlidir.