En Ucuz Nerede? En Ucuz Nerede?: Çocuklar Ortodonti Tedavisi Nasıl Almalıdır?, En ucuz ürünler, en ucuz eşyalar, en ucuz elektronik cihazlar

Bu Blogda Ara

Çocuklar Ortodonti Tedavisi Nasıl Almalıdır?

Çocuklar Ortodonti Tedavisi Nasıl Almalıdır?


      Ergenlik çağında ya da ergenlik çağının altında çocuklarınız varsa, bu çocuklarınızda kemik hücrelerinin gelişimi devam etmekte, kemikleri her geçen gün bir önceki güne nazaran daha da gelişmektedir. Çocukların bu çağında uygulanacak böyle bir tedavide, ilgili hekim kemik gelişimini periyotlara ayırarak, gelişeme uygun bir tedavi belirlemelidir.

     Avrupa’da çocuklara uygulanacak bir ortodonti tedavisinde, kemik gelişim süreçleri belirli periyotlara bölünüp, hangi periyot aralığında kemikte ne kadar büyüme olduğu belirlenip, bu değerlere göre bir tedavi şekli uyarlanmaktadır. Özellikle yapısal bozukluklara bağlı olarak gelişen bu hastalığın tedavisinde, zaman çizelgesi halinde kemik gelişimi, belirlenmeli, gelişime ne kadar kayma, ne kadar büyüme olduğu belirlenip, bu sayısal değerler oranlar halinde diş hekimine verilmelidir.

     Alanında uzman hekim aldığı veriler neticesinde, ağızdaki yapısal bozukluğun sebebine bakmalı, tedavi süresince, vitamin ya da mineral takviyesi yapılacaksa, bunu hastaya belirtmelidir. Tedavi, zaman çizelgesi göz önünde bulundurularak yapılmalı, üç ay sonraki kemiğin mevcut konumu hesap edilerek, bu noktalara değinilmelidir.

    İşleyiş bakımından, tedavinin uygulanacağı ağız bölgesi belirlenmeli, buraya cerrahi bir tedavi mi yoksa diğer alternatif tedavi yöntemleri mi uygulanacağına karar verildikten sonra, alanında doktor, bir de estetik uzmanı yardımıyla tedaviyi başlatır. Bu tarz bir tedavide estetik uzmanı bulunması hayati önem taşır. Suratın şekillerini doğrudan ilgilendiren bu yöndeki tedavilerde, özellikle cerrahi operasyonları, estetik uzman kontrolünde yapmak gerekir. Ayrıca ortodonti fiyatları için bkz.

Ayrıca, önceden belirlenen zamanlama tarihi göz önüne alınarak, estetik cerrahı tedavinin ergenlik sonrasını da göz önünde bulundurup, ek uygulamaları, bu döneme yani kemik gelişiminin durduğu zaman çizelgesindeki hacme göre yapmalıdır. Tüm bu noktaların hesap edilip, ek gereçlerin sağlanmasının ardından uzman hekim ameliyat sonrası için de hastaya gerekli, sargı ve ilaç takviyesini yapıp, komplikasyonları bitirir.