En Ucuz Nerede? En Ucuz Nerede?: Büyük Başarı Oranıyla İmplant Diş, En ucuz ürünler, en ucuz eşyalar, en ucuz elektronik cihazlar

Bu Blogda Ara

Büyük Başarı Oranıyla İmplant Diş

Büyük Başarı Oranıyla İmplant Diş


Dişlerimiz; gerek sağlığımız açısından gerekse dış görünümümüz ve kendimize olan güvenimiz açısından çok önemlidir. Dişlerimiz sayesinde sağlığımız için gerekli yiyecekleri yiyebiliriz ve bu yiyecekleri tüketirken keyif alırız. Dişlerimiz olmadığında, konuşmakta ve insanlarla iletişim kurmakta güçlük çekeriz ve iletişim kurmaktan çekiniriz. Bu yüzden dişlerimize ve diş sağlığımıza çok önem vermeliyiz. Ancak bazen, dişlerimizin bazıları veya tamamı eksilebilir. Yılların geçmesiyle diş köklerinin zayıflaması, bazı istenmeyen kazalar, sert cisimlerin yanlışlıkla ve farkedilmeden ısırılması gibi etkenler, buna sebep olabilir. İşte bu etkenlerin sonucu bazı dişlerimizin kaybedilmesi, beraberinde birçok sorunu da getirmektedir. 

Ancak kaybettiğimiz dişlerimize tekrar sahip olabilmemiz, uygulanacak doğru tedaviyle mümkün. Bunun için çeşitli tedavi imkanları olmakla birlikte, implant tedavisi çok büyük başarı oranlarına ulaşmış bulunmaktadır. Yapay diş kökü tedavisi de denen bu yöntemde; eksilen diş veya dişlerinizin yerine, çene kemiğine vidalı diş denen bir malzeme yerleştirilir ve bu malzemenin üzerine protez takılarak eksilen dişinize tekrar sahip olmanız sağlanır. 

Ancak çene kemiğine implant diş yerleştirildikten sonra, bu malzemenin çene kemiğine tam olarak kaynaması için ortalama üç ay beklenmektedir. Protez, bu üç aylık süre sonucunda takılmaktadır. Bu tedavi yöntemiyle sahip olduğunuz vidalı diş, dişlerinizi kaybettiğinizde yaşadığınız sıkıntılardan sizi kurtarır. Ancak bu yöntemle tedavi olabilmeniz için, bazı şartlara uygun olmanız gerekmektedir. Örneğin, çene kemiğiniz yeterli kalınlıkta ve yükseklikte olmalıdır; ancak bu şartları taşımayanlar da birkaç işlem ile birlikte dental tedaviye uygun hale gelebilir. 
implant diş

Diş eksiği tedavisi için belirlenen bir üst yaş sınırlaması yoktur; yukarıdaki iki şartı taşıyan herkes bu yöntemle tedavi olabilir. Ancak diş eksiği tedavisi, gelişme çağını tamamlamamış bulunan çocuklar ve gençler için pek tercih edilen bir yöntem değildir. http://www.uzmandisdoktoru.net/ucuz-implant-dis.htm