En Ucuz Nerede? En Ucuz Nerede?: 2015 Milletvekili Seçimi Öncesi Son Seçim Anketleri, En ucuz ürünler, en ucuz eşyalar, en ucuz elektronik cihazlar

Bu Blogda Ara

2015 Milletvekili Seçimi Öncesi Son Seçim Anketleri

2015 Milletvekili Seçimi Öncesi Son Seçim Anketleri


Türkiye geneli il ve ilçelerde son anket çalışmaları ne diyor; seçim anketleri hakkında insanlar ne düşünüyor, anket firmalarına olan güvende neden azalma yaşanıyor...

Bu gibi soruları çoğaltmak elbet mümkün. Ancak soruların çoğalması bir yana sorulara cevaptan öte çözümlerde önemli yer ediniyor. Anket çalışmaları bilimsel veriler ışığında kamuoyunu doğru bilgilendirmek ve aydınlatmak amacıyla yapılan bir hizmet. Bir anket çalışmasının yapılması için anket çalışması isteyen bir kurum veya kuruluşun da olması gerekiyor.

Fakat anket çalışması isteyen kuruluş veya kurumun beklentileri yönünde anketi değerlendirmek ise ayrı bir etik anlayış. Anket çalışmalarında belirlenmiş hedefin asıl amacı kamuoyunun sesini duyurmak, yani anket isteyen kuruluşun duymak ve görmek istediği sonuç değil.

Ülkemizde anket çalışmalarını kamuoyu bakışı ile objektif veren Seçim Anketleri sizlere bu konuda oldukça yüksek duyarlılık sergileyerek sonuçları titiz bir elemeden sonra yayınlıyor. Tüm il ve ilçelerin son anket sonuçlarını sayfasından takip edebilirsiniz.